id="logo" SopotJazz - Sopot Jazz Festival 2017
NAZWA
O NAS / Sopot Jazz Festival 2017

Tegoroczny Sopot Jazz Festival odbędzie się w dniach 5 - 7 października. Od 2016 roku kierownictwo artystyczne nad festiwalem pełni Greg Osby, legendarny amerykański saksofonista jazzowy.

Greg Osby podobnie jak w roku ubiegłym pragnie kooperacji utalentowanych muzyków z różnych zakątków świata, współpracy muzyków reprezentujących różne pokolenia, a także zaangażowania szerszego kręgu kobiet jazzu. W tym roku do programu zaprosił znakomitych artystów z  14 krajów, reprezentujących 5 kontynentów. Przez trzy dni festiwalowe wystąpi osiem grup, większość to projekty powstałe na zamówienie festiwalu, które odpowiednio zilustrują jednoczenie się ludzi i kultur poprzez jazz.

Na wszystkie wieczory festiwalowe zapraszamy do gościnnego Hotelu Sofitel Grand |Sopot, po nich w zaprzyjaźnionych klubach festiwalowych (Klub Atelier, Teatr BOTO) odbędą się jam session organizowane przy współpracy z Akademią Muzyczną w Gdańsku. Warto dodać, że w tegorocznym programie festiwalowym znaleźli się także muzycy, którzy w ubiegłym roku zaprezentowali swój talent podczas jam session.

Szczegółowy program Sopot Jazz Festival zostanie ogłoszony w połowie sierpnia.

 

 

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.