NAZWA
ARTYŚCI / / CZESŁAW BARTKOWSKI

Polski perkusista jazzowy i pedagog, urodzony w 1943 roku w Łodzi. Zadebiutował oficjalnie w roku 1960 jako perkusista zespołu Far Quartet Jerzego Pakulskiego. Rok później otrzymał nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Kulturalnym Studentów w Gdańsku. W 1963 rozpoczął współpracę ze Zbigniewem Namysłowskim  (Kwartet Zbigniewa Namysłowskiego). Równocześnie grał z zespołem Krzysztofa Komedy (1963-1965). Od 1964 współpracował z grupą wokalną NOVI Singers. W 1969 -1970 wraz z Adamem Makowiczem, Zbigniewem Namysłowskim, Januszem Kozłowskim i zespołem NOVI Singers koncertował a Australii, Nowej Zelandii i W Indiach. W 1969-1971 był członkiem grupy Niemen Enigmatic (Czesława Niemena). W 1971 został członkiem Grupy Michała Urbaniaka, a w 1974 Kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego.

Członek wielu znakomitych trio, m.in.  z Tomaszem Stańko i Adamem Makowiczem, z Wojciechem Karolakiem i Tomaszem Szukalskim, Arturem Dutkiewiczem i Andrzejem Cudzichem, Markiem Blizińskim i Zbigniewem Wegehauptem, oraz Andrzejem Jagodzińskim i Adamem Cegielskim.

Współpracował również z Januszem Muniakiem, Jarosławem Śmietaną, ze Studiem Jazzowym Polskiego Radia,  z zespołem Mainstream Jana Ptaszyna Wróblewskiego oraz InFormation Sławomira Kulpowicza.

Brał udział w  nagraniach wybitnych polskich wokalistów: Ewy Bem, Urszuli Dudziak i Stanisława Sojki. Na scenie spotkał się także z muzykami zagranicznymi, jak: Freddie Hubbard, Clark Terry, Joe Newman, Art Farmer, Ben Webster.

Występował na całym świecie, biorąc udział w największych festiwalach jazzowych (Indie, USA, Nowa Zelandia, Australia, Japonia oraz cała Europa).

W 1992 rozpoczął współpracę z Andrzejem Jagodzińskim, z którym gra do dziś, będąc współtwórcą spektakularnego sukcesu jazzowych aranżacji muzyki Fryderyka Chopina w wykonaniu TRIA Andrzeja Jagodzińskiego od 19 lat koncertującego na wszystkich kontynentach świata.

Od 1992 jest także wykładowcą w klasie perkusji i kierownikiem Wydziału Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina oraz Studium Jazzowego w Warszawie.

Jest Honorowym Członkiem "Tauranga Jazz Festival Society" oraz "The New Orleans Clubs New Castle on Tyne England".

Sopot Jazz Festival | 5.10.2017 | 19:00 | Sofitel Grand Sopot Hotel |

KUP BILET

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.