NAZWA
ARTYŚCI / / DOROTA PIOTROWSKA

Polska perkusistka i kompozytorka, mieszkająca w Nowym Jorku. Na nowojorskiej scenie jazzowej znana jest z kompozycji, które obejmują nowoczesne motywy zakorzenione w tradycyjnych rytmach. Jej zespół jest żywą mieszanką muzyków łącząca neo-bop i wpływy muzyki latynoskiej z odniesieniem do tańca i literatury.

Tygodniowa wycieczka do Nowego Jorku zaowocowała studiami w The New School of Jazz and Contemporary Music, gdzie w 2012 roku Piotrowska zdobyła wykształcenie jazzowe ze specjalizacją w grze na perkusji. Jej wieloletnie zainteresowanie polityką międzynarodową zaskutkowało podjęciem studiów magisterskich, które ukończyła w 2015 roku w Colin Powell School for Civic and Global Leadership w Nowym Jorku. W 2016 roku założyła własny program edukacyjny w Polsce zostając dyrektorem artystycznym warsztatów międzynarodowych New York Jazz Masters.

Od chwili, gdy w 2010 roku przyjechała do USA, Piotrowska grała w Carnegie Hall z kompozytorem klasycznym Bobem Chilcottem, a także w Avery Fisher Hall Lincoln Center u boku kompozytora klasycznego Willa Todda i pod dyrekcją słynnej Eleny Sharkovej. Występowała również z takimi sławami jazzu, jak George Garzone, Jeremy Pelt, Lonnie Plaxico, Mark Soskin, Rory Stuart, Sam Newsome, Stacy Dilliard, Mike Rodriguez, Dave Binney, Jonathan Creyford, Lafayette Harris, Benito Gonzales, Anthony Wonsey, Eric Wyatt, Greg Lewis, Carlo De Rosa, Joe Sanders i The Curtis Brothers.

W 2013 roku wystąpiła z zespołem, któremu towarzyszył gość specjalny Jeremy Pelt na festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu. W kolejnych latach  koncertpwała podczas festiwalu Adi Jazz w Łodzi oraz Ethno Jazz we Wrocławiu. Pojawiła się na scenie słynnych klubaów nowojorskich takich jak Iridium, Smalls, Zinc Bar i Lenox Lounge w Harlemie.

 W roku 2015 Dorota rozpoczęła współpracę z polską legendą muzyki soul Ewą Urygą. W listopadzie 2016 nagrała album w Studiu Polskiego Radia razem z Markiem Soskinem i Luquesem Curtis. Wraz z zespołem występowali na festiwalu Komeda Jazz, Jazz Od Nowa, w Filharmonii Kaliskiej i Śląskiej.

Sopot Jazz Festival | 7.10.2017 | 19:00 | Sofitel Grand Sopot Hotel |

KUP BILET

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.