NAZWA
ARTYŚCI / / MICHAŁ BARAŃSKI

Michał Barański (ur.1984 r.) kontrabasista i gitarzysta basowy. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Już jako czternastolatek został zauważony na warsztatach muzycznych przez amerykańskiego klarnecistę Brada Terry. Wraz z pianistą Mateuszem Kołakowskim i perkusistą Tomaszem Torresem weszli w skład kwartetu Terry'ego, wielokrotnie koncertując w USA i zdobywając szlify u źródeł jazzu.

Jest laureatem nagrody Grand Prix, którą otrzymał na 40. festiwalu Jazz Nad Odrą w kategorii zespołowej. Aniołek Jazzowy na Bielskiej Zadymce Jazzowej przypadł mu w 2005 roku. Otrzymał też główną nagrodę Swingujący Kruk na III Hot Jazz Spring w Częstochowie. Wraz z zespołem Triology (Mateusz Kołakowski – fortepian, Tomasz Torres – perkusja) zajął IV miejsce na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Hoeliaart w Belgii.

Występował w Knitting Factory w Nowym Jorku,  Jazz Bakery w Los Angeles, Vail Jazz Festival w Colorado, Berklee Performance Center w Bostonie. Współpracuje z amerykańskimi i polskimi jazzmanami:Bennie Maupinem, Danem Tepferem,Nigelem Kennedy,m,Davidem Doruzka,Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim,Michałem Urbaniakiem,Henrykiem Miśkiewiczem, Piotrem Baronem, Januszem Muniakem, Grzegorzem Nagórskim, Joachimem Menclem, Maciejem Sikałą, Jose Torresem,Grzechem Piotrowskim, Agą Zaryan, Mieczysławem Szcześniakiem,Kubą Badachem,Dorotą Miśkiewicz,Anną Serafińską, a także formacją Mate.o,Afromental, Natalią Niemen i zespołem New Life M oraz chórem gospel Trzecia Godzina Dnia.

Sopot Jazz Festival | 5.10.2017 | 19:00 | Sofitel Grand Sopot Hotel |

KUP BILET

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.