NAZWA
ARTYŚCI 2018 / 2018 / Alina Rostotskaya

Alina Rostotskaya, wokalistka i kompozytorka z Moskwy. Jej muzykę można określić jako akustyczną fuzję jazzu, rosyjskiej tradycyjnej muzyki ludowej i muzyki klasycznej. Rostotskaya jest laureatką lub finalistką kilku międzynarodowych konkursów jazzowych: Moscow Jazz Vocalists Competition (Grand Prix), Baku Jazz Competition (Azerbejdżan, I nagroda), Voicingers (Polska, II nagroda), Riga Jazz Stage (Łotwa, III nagroda i Nagroda specjalna), Nõmme Jazz (Estonia, Nagroda specjalna). W 2013 roku Alina została finalistką w telewizyjnym konkursie Big Jazz (Kanał Kultura Rosyjska).

Od końca lat 2000-tych Alina występuje z własnym zespołem Jazzmobile. Eksperymentuje ze stylami, śpiewa zarówno po rosyjsku, jak i po angielsku oraz eksperymentuje z różnymi technikami śpiewu instrumentalnego (bez słów), począwszy od jazzowego scatu po współczesną wokalizę klasyczną.

W kwietniu 2016 roku Alina i Jazzmobile zaprezentowali w Moskwie swój debiutancki album “Flow”, wydany w wytwórni Butman Music.

"Głos Aliny jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Mam na myśli nie tylko jej głos fizyczny, a raczej jej głos artystyczny, prawdziwie niezależną osobowość twórczą. Rostotskaya jest artystką prawdziwie niezależną o oryginalnym stylu i indywidualnym brzmieniu - stylu i brzmieniu, które rozpoznajemy jako jej własne, gdy słyszymy ją po raz pierwszy, a także za każdym następnym razem ". 

Cyril Moshkow, Jazz.Ru Magazine

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.