NAZWA
ARTYŚCI 2018 / 2018 / Federica Michisanti

Urodzona w Rzymie, basistka i kontrabasistka. Studiowała na Università della Musica, St Louis College of Music w Rzymie i Siena Jazz, a muzykę klasyczną z Maestro Andreą Pighim. Komponuje własną muzykę, a w 2012 roku wydała swój pierwszy album Trioness. W styczniu 2017 roku wytwórnia Filibusta Records wydała jej drugą płytę zatytułowaną "ISK". Została sklasyfikowana na drugim miejscu w kategorii nowych talentów w plebiscycie Top Jazz 2018 krytyków magazynu MUSICA JAZZ.

Oto, co prasa pisze o niej:

"Ta basistka i kompozytorka z Rzymu to jeden z najciekawszych talentów nowej generacji" (Alceste Ayroldi_Musica Jazz )

i jej najnowszym albumie:

"Komunikatywny, ale oryginalny, ciekawy i miły w słuchaniu, pięknie zagrany przez troje muzyków, których liderka zasługuje na bardzo uważne zaintersowanie." (Neri Pollastri_All About Jazz)

Współpracuje z Emanuele Maniscalco, angielskim perkusistą Phelanem Burgoyne osiadłym w Bazylei i z Roberto Bellatallią i Giannim Trovalusci.

Brała udział w międzynarodowym projekcie "Sisters in Jazz", z którym występowała w Polsce i na Ukrainie (Jazz Bezz, Jazz UA oraz w głównych klubach jazzowych).

W Polsce współpracuje z pianistą Joachimem Mencelem.

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.