NAZWA
ARTYŚCI 2018 / 2018 / Federica Michisanti TRIONESS f. Francesco Lento

Federica Michisanti/ Italy – kontrabas
Simone Maggio/ Italy - fortepian
Gianluca Vigliar/Italy – saksofon
feat. Francesco Lento/ Italy – trąbka

Trioness to zarówno tytuł pierwszej płyty Federici Michisanti, jak i nazwa jej projektu.W trio obok Michisanti grającej na kontrabasie występuje Simon Maggio na fortepianie i Gianluca Vigliar na saksofonie tenorowym. W styczniu 2017 roku w wytwórni Filibusta Record Michisanti wydała swój drugi album "ISK", dystrybuowany również w Japonii przez Albore Jazz. W marcowym wydaniu magazynu MUSICA JAZZ rekomendowano go jako płytę miesiąca.

Niezwykłe brzmienie uzyskane z powodu braku perkusji. Krytycy określili jej kompozycje jako rodzaj jazzu kameralnego.

Przez ubiegłe dwa lata jej trio występowało na włoskich festiwalach jazzowych, takich jak Lucca Jazz, Mantova Jazz Young, Fano Jazz, oraz na ważnych scenach, takich jak La Casa del Jazz i inne kluby jazzowe, oraz zostało zaproszone do udziału w InJazz w Rotterdamie.

Gościnne występowała na żywo w dwóch głównych audycjach jazzowych Radia Rai 3. Z tej okazji do tria dołączy wybitny trębacz Francesco Lento, który współpracuje z Federicą przy innych projektach.

 

 

 

 

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.