NAZWA
ARTYŚCI 2018 / 2018 / Maikel Vistel

Urodzony w Santiago de Cuba w rodzinie o wielopokoleniowej muzycznej tradycji, Maikel Vistel, sięga korzeni kultury swej ojczyzny kształtując współczesne, ciepłe i osobiste brzmienie. Maikel uczył się u wielkich mistrzów jazzu, takich jak Mark Turner, George Garzone, Joe Lovano, Greg Osby, Roman Filiú, David Virelles, Aruan Ortiz, Gary Thomas i Steve Coleman. Wraz z bratem i muzyvznym partnerem, trębaczem Jorgem Vistelem, zamieszkał w Madrycie. To w Europie bracia stworzyli swój pierwszy projekt pod nazwą Vistel Brothers. Grupa występowała z wielkim powodzeniem na scenach najważniejszych jazzowych klubów i festiwali w Hiszpanii: Vitoria, Castelldefels, Menorca,

Salamanca, Zamora, Segovia i 365 Jazz Bilbao.

W 2015 roku, po wielu latach poszukiwań i badań tradycyjnych i współczesnych stylów muzycznych, Maikel nagrał swój pierwszy solowy album zatytułowany Steps, z potrzeby zademonstrowania w poszczególnych kompozycjach stylu, który definiuje i identyfikuje go jako artystę. Płytę STEPS wydał w swej nowojorskiej wytwórni Inner Circle Music uznany saksofonista Grega Osby.

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.