NAZWA
ARTYŚCI 2018 / 2018 / Marta Wajdzik

Marta Wajdzik - saksofonistka altowa i sopranowa, kompozytorka. Urodzona w 2001r. Uczennica szkoły muzycznej w Bielsku-Białej. Laureatka konkursów muzyki klasycznej, od 6 lat skupiona na rozwoju w kierunku muzyki jazzowej. W 2017 r. zdobyła wyróżnienie indywidualne dla najlepszego solisty Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Jazzowych CEA w Warszawie, oraz otrzymała nagrodę dla najlepszego instrumentalisty XX Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Występowała jako solistka na koncertach galowych: 47. Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego "Złota Tarka" w Iławie, oraz na Bielskiej Zadymce Jazzowej. Zdobyła I miejsce na 10th Tarnów Jazz Contest 2017. 

Miała przyjemność wystąpić u boku takich osobistości jak: Urszula Dudziak, Henryk Miśkiewicz, Robert Majewski, Wiesławem Pieregorólka, a także ze Stanisławem Słowińskim, Grzechem Piotrowskim, oraz Andrzejem Zubkiem.

"Mamy niezwykły talent na polskiej scenie jazzowej, który z pewnością w przyszłości zagości na scenach światowych" - Urszula Dudziak

"Brzmienie, które proponuje Marta, czyni z niej w pełni świadomą jazzmankę, która może występować z najlepszymi. Według mnie jest najbardziej wyróżniającą się artystką najmłodszego pokolenia." - Henryk Miśkiewicz

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.