NAZWA
ARTYŚCI 2018 / 2018 / Roxy Coss

Instrumentalistka, kompozytorka, bandleaderka, artystka studyjna, pedagog i aktywistka Roxy Coss występuje na całym świecie, m.in. na Newport Jazz Festival, Melbourne Big Band Festival, Earshot Jazz Festival, San Jose Jazz Summerfest, Jazz Standard, Jazz Showcase i w programie TV pt. "Harry". Jest laureatką nagrody ASCAP dla Młodych Kompozytorów jazzowych, a krytycy magazynu "Downbeat" od pięciu lat klasyfikują ją w swej ankiecie wśród "Wschodzących Gwiazd" saksofonu sopranowego. Pochodzi z Seattle w stanie Waszyngton, od jedenastu lat regularnie działa na nowojorskiej scenie jazzowej. W marcu 2018 roku wydała swój czwarty album "The Future Is Female (Posi-Tone Records), oceniony na 4,5 gwiazdek w 5-gwiazdkowej skali przez recenzentów magazynów "Downbeat" i "All About Jazz".

Roxy Coss Quintet jest pierwszym laureatem Emerging Artists Project, czteroletniego stypendium przyznawanego przez Local 802 Musicians Union, czyli nowojorski oddział związku zawodowego muzyków. Zespół jest także finalistą tegorocznego konkursu DC Jazz Prix festiwalu jazzowego w Waszyngtonie. Coss występuje w zespołach Clarka Terry'ego, Louisa Hayesa, Rufusa Reida, Billy'ego Kaye'a, Claudio Roditi, Jeremy'ego Pelta, Williego Jonesa III, Maurice'a Hinesa i DIVA Jazz Orchestra.

W 2008 roku ukończyła studia w dziedzinie muzyka/ studia i wykonawstwo jazzowe na William Paterson University, a w roku 2011 zaproszono ją do udziału w warsztatach Betty Carter "Jazz Ahead" w Kennedy Center oraz w programie jazzowym Instytutu Steans na Festiwalu Ravinia.

Roxy jest założycielką organizacji "Women In Jazz", kolektywu profesjonalnych muzyków jazzowych na rzecz wyrównaniem szans i możliwości w jazzie w celu doskonalenia go jako bogatszej, bardziej różnorodnej i odnoszącej sukcesy formy sztuki.

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.