NAZWA
ARTYŚCI 2018 / 2018 / Tal Cohen

Urodzony 28 lat temu w Izraelu, wychowany w Australii Tal Cohen, pianista i kompozytor, to jeden z najbardziej oryginalnych i utalentowanych muzyków na dzisiejszej scenie jazzowej, jest laureatem wielu nagród, w tym Wielkiej Nagrody prestiżowego Krajowego Konkursu Pianistycznego im. Barry'ego Harrisa oraz nagrody Narodowego Stowarzyszenia Pianistyki Jazzowej.

Jego nowa płyta "Gentle Giants" zyskała wielkie uznanie, w tym 4 gwiazdki w prestiżowym magazynie "Down Beat".

Unikatowa wiza "genius" została mu przyznana przez władze Stanów Zjednoczonych, gdzie obecnie mieszka. Tal Cohen stale koncertuje na całym świecie prezentując swój unikalny styl muzyki improwizowanej.

Ostatnio podczas koncertu w wypełnionej po brzegi operze w Sydney, otrzymał nagrodę Freedman Fellowship, która zapewniła mu kontrakt płytowy.

"Tal Cohen jest jednym z najlepszych z tych nielicznych młodych, natchnionych pianistów, których spotkałem w moich podróżach ... Gra Tala jest pełna pasji, skupienia i kreatywności" - Joe Lovano

„I nagroda Tala w Krajowym Konkursie Pianistycznym im. Barry'ego Harrisa na Detroit Jazz Festiwal 2014 jest dowodem sukcesu tej inicjatywy w poszukiwaniu naprawdę wybitnych głosów w dzisiejszym świecie jazzu.” - Chris Collins, Dyrektor Artystyczny, Detroit Jazz Festival

"Tal Cohen jest jedną z najjaśniejszych gwiazd wśród pianistów. Czekaliśmy na kogoś takiego od bardzo dawna i wygląda na to, że utrzyma się na szczycie tej krzywej, zmieniając nasze opinie na temat muzyki" - Terence Blanchard.

 

 

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.