NAZWA
ARTYŚCI 2018 / 2018 / Tineke Postma

Saksofonistka i kompozytorka Tineke Postma koncertuje na międzynarodowych scenach na czele własnych zespołów oraz jako gość specjalny innych liderów. Jako liderka wydała sześć znakomicie przyjętych przez krytykę albumów.

Jest laureatką licznych nagród, między innymi Jazz Juan Revelations Award (2009 Antibes Juan-les-Pins Jazz Festival), Edison National Category (2011) za płytę Tineke Postma Quartet "The Dawn of Light" i prestiżowej nagrody Buma Boy Edgar Award (2015). W ankiecie magazynu Downbeat wymieniono ją wśród Wschodzących Gwiazd saksofonu sopranowego i altowego. Tineke gra na dwóch nagrodzonych Grammy albumach Terri Lyne Carrington i Dianne Reeves.

Na jej najnowszej płycie albumie zatytułowanej "Sonic Halo" występują nowojorscy muzycy Matt Mitchell, Linda Oh, Dan Weiss i Greg Osby, z którym także dzieli muzyczne kierownictwo tej grupy. Zespół występował na takich scenach jak North Sea Jazz, Bimhuis, Lantaren Venster, Leuven Jazz Festival i Jazz Gallery w Nowym Jorku. Następna płyta Tineke ukaże się wiosną 2019 roku i wystąpią na niej nowojorscy muzycy Kris Davis, Ralph Alessi, Matt Brewer i Dan Weiss.

Tineke współpracowała z wybitnymi artystami i grupami, takimi jak Kenny Barron, Terri Lyne Carrington, Esperanza Spalding, Dianne Reeves, Geri Allen, Metropole Orchestra i Jazz Orchestra z Concertgebouw.

Studiowała w Conservatory of Amsterdam i Manhattan School of Music (2002) i mieszkała w Nowym Jorku w latach 2009-2013. Prowadzi klasy saksofonu w Codarts Conservatory Rotterdam i Conservatory of Amsterdam.

 

 

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.