NAZWA
ARTYŚCI / ARTYŚCI 2019 / Angelika Niescier Trio

Płomienna i kreatywna saksofonistka, Angelika Niescier, jest mocno zako na Europejskiej i międzykontynentalnej scenie muzycznej.

Otrzymała mnóstwo najwyższych wyrazów uznania, łącznie z, między innymi, the German Jazz Award, Angelika Niescier jest jedną z tych wyjątkowych artystek, które od jakiegoś czasu redefiniują kształt europejskiej sceny jazzowej; artystka jazzowa wykonująca misję, pełna bezbrzeżnej energii, z bogatą paletą koloru i wirtuozerii. Ta liderka zespołu i kompozytorka stworzyła autentyczny własny styl, łączący zarówno niezwykłe, nowoczesne kompozycje jak i intensywne improwizacje. Odwiedziła wiele krajów, gdzie wykonywała własną muzykę i reprezentowała własny kraj w rozmaitych sceneriach. Angelika Niescier odczuwa nieokiełznaną potrzebę rozwoju artystycznego i artystycznej wymiany, które czynią jej muzyczne podróże bogatymi w spotkania pełne inspiracji z muzykami na całym świecie.   Współpracowała z największymi, takimi jak Joachim Kühn, Ernie Watts, Sylvie Courvoisier, Tyshawn Sorey, Steve Swallow, Gerry Hemingway czy Nasheet Waits.

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.