NAZWA
ARTYŚCI / ARTYŚCI 2019 / NES

Trzy języki, trzy instrumenty i trzech artystów tworzących jedną wspólną tożsamość muzyczną.

NES to międzynarodowy projekt muzyczny, który tworzą: Nesrine Belmokh, francusko-algierska wokalistka i wiolonczelistka, Matthieu Saglio, francuski wiolonczelista i David Gadea, znakomity hiszpański perkusista. Brzmienie NES zostało ukształtowane przez bogactwo kulturowe środowisk, w których żyli, jak i doświadczenia muzyczne dalece wykraczające poza klasyczny jazz - muzykę klasyczną, soul, flamenco i tradycyjną muzykę arabską.

Ich pierwsza płyta, "Ahlam", nagrana i zmiksowana w renomowanym francuskim studio 
La Buissonne, zawiera utwory w języku angielskim, arabskim i francuskim, pełne uroku i emocji. Płyta nosi tytuł jednego z ich utworów, "Ahlam", co w języku arabskim oznacza "marzenie". Wyraża on osobiste marzenie o spełnionej miłości i pragnieniu pokoju na świecie. “Nie ma piękna bez pojęcia dobroci” (tłumaczenie fragmentu refrenu piosenki).

Muzyka NES i wyjątkowe osobowości muzyków urzekły słuchaczy na całym świecie na najważniejszych scenach muzycznych, takich jak między innymi Festival des Suds w Arles, le Printemps des Suds w Vence (Francja), the Usina del Arte w Buenos Aires, Mittelfest we Włoszech oraz Círculo de Bellas Artes w Madrycie.

We wrześniu 2018 miała miejsce premiera ich nowej płyty w Niemczech, w Filharmonii Berlińskiej. Ich trasa koncertowa w Europie obejmuje występy we Francji, Hiszpanii, Rumunii i Holandii.

"Ahlam" ukazał się w sprzedaży 31 sierpnia 2018 na płytach ACT Music.

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.