NAZWA
ARTYŚCI / Artyści 2021 / Kuba Więcek TrioKUP BILET
KUBA WIĘCEK TRIO
To projekt muzyczny, którego premiera odbyła  się w ramach Imienin Jana Kochanowskiego w 2020 roku. Specjalnie skomponowana muzyka do tekstu „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” Jana Kochanowskiego to nowe doświadczenie, do którego trio zaprosiło Paulinę Przybysz.
 
Kuba Więcek /saksofon altowy
Max Mucha /kontrabas
Łukasz Żyta /perkusja
 
Kuba Więcek /saksofon altowy
Kuba Więcej to fenomen, najmłodszy bohater kultowej serii Polish Jazz, w 2018 roku uznany za trzeci najlepszy saksofon altowy w Polsce, zaraz po Henryku Miśkiewiczu i Macieju Obarze! To fantastyczny muzyk, którego wirtuozeria i szerokie zainteresowania muzyczne zachwycą wszystkich słuchaczy.
 
Max Mucha /kontrabas
Polski kontrabasista jazzowy, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował bądź współpracuje z takimi muzykami, jak: Dominik Wania, Adam Pierończyk, Mateusz Pospieszalski, Maciej Obara. Występował na wielu europejskich festiwalach, m.in. Jazzfest Berlin, Moers Festival, Warsaw Summer Jazz Days. Laureat wielu nagród na europejskich festiwalach, takich jak: Jazz Hoileaart w Belgii, Getxo Jazz w Hiszpanii czy Jazz Juniors.
 
Łukasz Żyta /perkusja
Zadebiutował na jazzowej scenie w 1993 roku, biorąc udział w konkursie Jazz Juniors w Krakowie z zespołem Youth Formation. Otrzymał również wyróżnienie indywidualne na Festiwalu Jazz nad Odra we Wrocławiu. Współpracował i nagrywał m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Adamem Pierończykiem, Agą Zaryan czy Urszulą Dudziak.
4000

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.