NAZWA
ARTYŚCI / ARTYŚCI 2022 / SHAI MAESTRO

Shai Maestro jest obecnie jednym z najbardziej obiecujących i utalentowanych pianistów jazzowych na świecie. Od momentu debiutu w roku 2011 artysta buduje silną, unikatową osobistą tożsamość i ukazuje niesamowitą biegłość muzyczną co czyni go  wraz z jego zespołem, jednym z najsilniejszych i najbardziej zgranych składów w dzisiejszym świecie jazzu. Podczas Sopot Jazz Festival 2022 artysta zaprezentuje m.in. materiał pochodzący z jego szóstego albumu „Human”.

W sierpniu 2019 roku Shai Maestro wystąpił, na zaproszenie Tokyo Philharmonic Orchestra pod batutą dyrygenta Keitaro Harada, w Teatrze Metropolitalnym
w Tokio. Program składał się z pierwszego koncertu fortepianowego Miho Hazama oraz oryginalnych kompozycji Shai’a.

Wydany w styczniu 2021 szósty album Shai’a Maestro, a jednocześnie drugi nagrany dla renomowanego wydawnictwa ECM nosi tytuł „Human”.
W nagraniach do towarzyskiego i świetnie komunikującego się trio Shai'a Maestro, z izraelskim rodakiem Ofri Nehemya na perkusji oraz peruwiańskim
basistą Jorge Roeder, dołączął inspirujący trębacz Philip Dizack.​


Skład zespołu:

Shai Maestro - fortepian
Philip Dizack - trąbka
Jorge Roeder - kontabas
Ofri Nehemya – perkusja

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.