NAZWA
ARTYŚCI / / ALGORHYTHM

Zespół Algorhythm powstał w 2013 roku. Od samego początku istnienia łączy w swojej twórczosci różne idee, nurty muzyczne i osobowości. Jedynym stałym wyznacznikiem jego twórczości jest swobodna ekspresja artystyczna. Z jednej strony bazujące na mainstreamowym jazzie budowanie nowej formy. Z drugiej strony otwarte podejście do improwizacji. Melodyjne frazy połączone z nieoczywistą rytmiką. Matematyka i metafizyka. Geometria wody. Sama zaś nazwa zespołu to słowo-symbol. Odnosi się do pojęcia algorytmu, który jest codziennie stosowany we wszystkich dziedzinach współczesnego życia. Tak też muzyka Algorhythmu oddaje codzienne emocje i myśli współczesnego człowieka.

Emil Miszk. Trębacz, kompozytor, aranżer. Naukę gry na trąbce rozpoczął w roku 1998 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lęborku. Bardzo dobrze odnajduje się na wielu płaszczyznach. Jego styl opiera się na starciu dwóch energii - z jednej strony przynależność do tradycji, z drugiej totalna wolność. Jest to efekt współpracy z takimi artystami jak: Leszek Kułakowski, Sławek Jaskułke, Tymon Tymański czy Wojtek Mazolewski. Współtworzy wiele formacji związanych z trójmiejskim środowiskiem muzycznym: Jan Konop Big Band, Dominik Bukowski Quartet, Critical Level Piotra Kułakowskiego, Michał Bąk Quartetto, Kamil Piotrowicz Sextet czy kwartet trąbek barokowych Tubicinatores Gedanenses. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Piotr Chęcki. Saksofonista związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym.Absolwent akademii muzycznej w Gdańsku w klasie Macieja Sikały. Członek zespołów: Algorhythm, Checki/Zienkowski Quartet, Nene Heroine,Tomasz Chyła Quintet, Michał Bąk Quartetto,Kamil Piotrowicz sextet, Sekstans. Otrzymał nagrody dla najlepszego muzyka na krokus jazz festiwal 2015 oraz Jazz Juniurs 2016. Laureat wielu konkursów w kraju i za granicą m.in : European jazz contest, Krokus jazz festiwal, Blue Note Poznań Competition, Ogólnopolski przegląd Gdyńskiego Sax Clubu, RCK Pro jazz festiwal Kołobrzeg. W 2016 roku grał na najwiekszym festiwalu jazzowy na świecie Java Jazz w Indonezji. Wspópracował z takimi muzykami jak : Leszek Możdżer, Leszek Kułakowski, Sławek Jaskułke, Jerzy Malek,Wojtek Mazolewski, Dwiki Dharmawhan,Tymon Tymański,Tomasz Sowiński.

Szymon Burnos. Pianista, klawiszowiec, kompozytor, urodzony w 1991 roku. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Silnie związany z trójmiejską sceną. Otwarty na muzyczne eksperymenty. Uzyskał certyfikat nowojorskiej School for Improvisational Music. Jego inklinacje i inspiracje sięgają wielu języków i stylów od muzyki free przez jazz i rock - do elektroniki, dlatego koncertuje, nagrywa i wspólpracuje z wieloma wykonawcami takimi jak Algorhythm, Tomasz Chyła Quintet, Tymon and The Transistors, Tymański Yass Ensemble, Nene Heroine, MaJlo, Daniel Hertzov czy The Fruitcakes. Laureat European Jazz Contest 2013 z zespołem Algorhythm oraz zwycięzca na Jazz Juniors 2016 wraz z Tomasz Chyła Quintet.

Krzysztof Słomkowski. Kontrabasista jazzowy z szerokim doświadczeniem scenicznym, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swoje artystyczne ambicje realizuje z zespołami wywodzącym się ze środowiska młodych trójmiejskich muzyków jazzowych, m.in. Algorhythm, Tomasz Chyła Quintet. Współzałożyciel niezależnego wydawnictwa muzycznego Alpaka Records. Oprócz działalności artystycznej występuje jako muzyk sesyjny.

Sławek Koryzno. Perkusista związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie Tomasza Sowińskiego. W roku 2010-2011 studiował na uczelni ESMAE w Porto (Portugalia), pod okiem amerykańskiego perkusisty Michaela Laurena. Członek zespołów: Algorhythm, Jerzy Małek Group, Piotr Lemańczyk Trio, Kamil Piotrowicz Quintet, Jan Konop Big Band, Inner Out, Szymon Łukowski Quartet, Tomasz Chyła Quintet. Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów, do najważniejszych z nich należą: Jazz Juniors, European Jazz Contest, Krokus Jazz Festiwal, Blue Note Poznan Competition, Ogólnopolski Przegląd Gdyńskiego Sax Clubu, RCK Pro Jazz Festiwal Kołobrzeg, Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu. Współpracował z takimi muzykami jak: Zbigniew Namysłowski, Leszek Możdżer, Sławek Jaskułke, Leszek Kułakowski, Jerzy Małek, Piotr Lemańczyk, Dominik Bukowski, Maciej Sikała, Maciej Grzywacz. Uczestnik warsztatów z takimi muzykami jak: Kurt Rosenwinkel, Greg Osby, Nelson Veras, Christian Weidner, Clarence Penn, Seamus Blake, Lage Lund, Ohad Talmor, Dan Weiss, John Escreet.

Sopot Jazz Festival | 6.10.2017 | 19:00 | Sofitel Grand Sopot Hotel |

KUP BILET

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.