NAZWA
ARTYŚCI / / JOSH GINSBURG

Josh Ginsburg, basista i lider zespołów regularnie występuje na scenach koncertowych całego świata. Przez lata koncertował z zespołami prowadzonymi m.in przez Kurta Rosenwinkela, Jeremy'ego Pelta i George'a Colligana. Jako muzyk, do którego w Nowym Jorku dzwoni się jako do pierwszego, występował z bardzo wieloma znaczącymi artystami, takimi jak Tom Harrell, czy Mulgrew Miller.

Jego muzykę charakteryzowano jako "żywiołowo świeżą" (Irish Times) i "objawiającą się w kolejno odkrywanych warstwach" (JazzTimes), a jego najnowszy album jako lidera, "Zembla Variations", pismo New York City Jazz Record uznało za płytę roku. O jego grze na basie londyński Financial Times napisał, że jest jak "opoka kontrapunktu, funku i swingu".

Josh pochodzi z Baltimore w stanie Maryland, a bogata muzyczna tradycja tego miasta kształtowała rozwój jego talentu. "Myślę, że to w Baltimore, od samego początku, nabyłem tę rytmiczną intensywność, a także głęboką miłość do jazzowej tradycji". Josh kontynuował naukę u słynącego z muzycznego nowatorstwa saksofonisty Jackiego McLeana: "To dzięki niemu poznałem wartość i piękno melodii i liryzmu. Ale co jeszcze ważniejsze, dzięki niemu i tym wielu wspaniałym muzykom, z którymi pracowałem przez wszystkie te lata, zacząłem dostrzegać to, co najbardziej cenię sobie we wszystkich moich muzycznych doświadczeniach, czyli ducha żarliwej szczerości prawdziwego improwizatora". 

Sopot Jazz Festival | 5.10.2017 | 19:00 | Sofitel Grand Sopot Hotel |

KUP BILET

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.