NAZWA
ARTYŚCI / / SNOW OWL - THE BLUE ROAD

Juan García-Herreros pochodzi z Kolumbii i jest światowej sławy gitarzystą basowym, wielokrotnie uznawanym przez „Bass Magazine” za jednego z 10 najlepszych basistów na świecie. Dzięki swej niezwykłej wirtuozerii dzielił scenę z wieloma laureatami nagród Grammy i Oscara, światowymi gwiazdami wszystkich gatunków muzyki. W 2014 roku jego wieloetniczny zespół "Snow Owl" został nominowany do nagrody Latin Grammy w kategorii "Najlepszy album Latin Jazz". Jest pierwszym w historii tej prestiżowej nagrody gitarzystą basowym nominowanym w tej kategorii obok Chicka Corei i Paquito D'Rivery. Rewelacyjną grą na sześciostrunnej "gitarze kontrabasowej" zyskał sobie najwyższe uznanie międzynarodowych mediów muzycznych. W 2016 roku najnowsza płyta zespołu Snow Owl "The Blue Road" uhonorowana została trzema złotymi medalami nagrody Global Music Award w kategoriach "Najlepszy World Jazz", "Najlepszy Album" i "Najlepsza Nowa Płyta". Brytyjski "Bass Guitar Magazine" uznał go niedawno za jednego z 82 najbardziej wpływowych gitarzystów basowych w historii tego instrumentu.

"Kompozytorzy, którzy wkraczają w sferę "world music" robią to na własne ryzyko, zwłaszcza, gdy przez ramię zaglądają im mistrzowie muzycznych światów, od kolumbijskiej śpiewaczki i autorki piosenek Toto La Momposina po Wolfganga Amadeusza Mozarta. Gdy sfera ta rozciąga się od Kolumbii po Austrię i sięga, obok tradycji afrykańskiej i amerykańskich form sztuki, także po muzyczne tradycje Bułgarii, Węgier i innych części Europy, zdobywać jej szczyty jest naprawdę trudno. A jednak basista Juan Garcia-Herreros nie uląkł się tego wyzwania i wydał ważną płytę "The Blue Road", podejmując zdecydowaną i niezwykle udaną próbę odtworzenia rozmachu i wizji tradycyjnej muzyki Kolumbii oraz wspanialej tradycji klasycznej muzyki Zachodu, której przykładem jest dzieło Mozarta, spojonych pulsem i dramatyczną energią formy jazzowej.

Podczas gdy kiedyś po prostu podziwialiśmy cuda bas-gitarowej pirotechniki, dzięki precyzyjnemu poczuciu czasu Juana Garcii-Herrerosa i skupieniu uwagi na dynamice, słyszymy muzykę. Garcia-Herreros nie boi się ciszy, rubato, ani delikatności w grze, a nawet napawa się możliwościami, jakie ze sobą niosą. Potrafi być, na przemian, monumentalny, gawędziarski, taneczny i malarski; potrafi rozśmieszać, przywoływać wspomnienia, a nawet uwodzić swą grą i robi to niemal na całej tej płycie "- Raul Da Gama (World Music Report, Latin Jazz Network)

Sopot Jazz Festival | 7.10.2017 | 19:00 | Sofitel Grand Sopot Hotel |

KUP BILET

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.