NAZWA
O NAS / Archiwum / 2018

2018

Tegoroczny Sopot Jazz Festival odbędzie się w dniach 4 - 6 października. Od 2016 roku kierownictwo artystyczne nad festiwalem p ełni Greg Osby, legendarny amerykański saksofonista jazzowy, który podobnie jak w poprzednich latach pragnie kooperacji utalentowanych muzyków z różnych zakątków świata, współpracy muzyków reprezentujących różne pokolenia, a także zaangażowania szerszego kręgu kobiet jazzu.

W programie Sopot Jazz Festival 2018 znajduje się osiem projektów, siedem z nich powstało na specjalne zamówienie festiwalu. Wystąpią muzycy z 12 krajów.
„Moim głównym celem jest pokazanie jak jazz ewoluuje na świecie. Choć jazz narodził się w Ameryce, dziś jest muzyką globalną, platformą otwartą na wpływy wielu różnych kultur, sposobów muzycznego myślenia. Program Sopot Jazz Festival jest wynikiem moich wieloletnich doświadczeń, otwiera publiczność na nowe zjawiska muzyczne i nowych, kreatywnych muzyków.” - powiedział dla „Jazz Forum” Greg Osby.

Pierwszego dnia koncerty odbędą się na scenie kameralnej Teatru Wybrzeże (ul. Monte Cassino), a dwa kolejne dni festiwalowe będą miały miejsce w Grand Hotelu. Każ dego wieczoru w zaprzyjaźnionych klubach festiwalowych (Teatr Atelier, Teatr BOTO) odbędą się jam session.

ProgramORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.