NAZWA
O NAS / SJF dostępny

W trakcie tegorocznego Sopot Jazz Festival chcemy zadbać, aby był on jeszcze bardziej dostępny. Wszędzie tam, gdzie to możliwe i od nas zależne, otwieramy się na Was i na Wasze potrzeby. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze daleka droga, aby zapewnić pełną dostępność, ale jesteśmy przekonani, że każdy kolejny krok na tej drodze jest ważny i potrzebny. Wierzymy, że w niedalekiej przyszłości nasz festiwal nie będzie miał żadnych barier.  W tym procesie bardzo liczy się dla nas Wasze zdanie i opinia, dlatego prosimy – podzielcie się nim w trakcie lub po festiwalu!
 

Osobą do kontaktu w sprawach związanych z dostępnością zarówno przed, w trakcie, jak i po festiwalu, jest Zuzanna Malek: +48 882 628 416, zmalek@bart.sopot.pl.
 

 1. Infrastruktura
   
 • Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami są dostępne na parkingach miejskich w pobliżu Hotelu Sofitel Grand Sopot i klubu Sfinks700.
 • W trakcie koncertów w Hotelu Sofitel Grand Sopot dla osób poruszających się na wózkach oraz ich opiekunów zostaną zarezerwowane dodatkowe miejsca.
 • W Hotelu Sofitel Grand Sopot dostępne są toalety dla osób z niepełnosprawnościami ruchu.
   
 1. Organizatorzy przewidują bezpłatny bilet dla osoby wspierającej osobę z niepełnosprawnością. Potrzebę otrzymania jednej, dodatkowej, nieodpłatnej wejściówki należy zgłosić przy zakupie biletu w punkcie stacjonarnym lub od razu po zakupie przez Internet w Biurze Obsługi Widza (Sopot, ul. Kościuszki 61, bilety@bart.sopot.pl, tel. 58 555 84 51, 58 555 84 52).
   
 2. Osoby z niepełnosprawnościami mogą uczestniczyć w wydarzeniach festiwalowych wraz z przeszkolonym psem przewodnikiem lub psem asystującym.
   
 3. Organizatorzy zapewniają asystę dla osób z niepełnosprawnością wzroku w poruszaniu się w przestrzeni miejsc koncertowych. Prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby mailowo zmalek@bart.sopot.pl lub telefonicznie +48 882 628 416.
   
 4. Osoby z zaburzeniami sensorycznymi oraz nadwrażliwością zmysłową będą wpuszczane na sale koncertowe poza kolejnością. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby osobom sprawdzającym bilety lub wolontariuszom.
   
 5. W trakcie koncertów w Hotelu Sofitel Grand Sopot w razie potrzeby chwilowego wyciszenia, możliwe będzie skorzystanie ze z hotelowej biblioteki - saloniku prasowego.
   
 6. Bardzo istotną grupą, dla której chcielibyśmy uczynić nasz festiwal jeszcze bardziej dostępnym, są rodziny z dziećmi.
   
 • Dzieciom do 3 roku życia przysługuje bezpłatne wejście.
 • W toaletach Hotelu Sofitel Grand Sopot znajduje się przewijak.
 • W trakcie wydarzenia organizatorzy zapewniają zatyczki do uszu dla dzieci.
   

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z Zuzanną Malek (zmalek@bart.sopot.pl, +48 882 628 416).

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.