NAZWA
O NAS / Sopot Jazz Festival 2019

Rainer Kern urodził się i wychował w Mannheim w Niemczech. Studiował chemię w Karlsruhe i Heidelbergu, zanim zajął się kulturą i urbanizacją. Posiada dyplom uniwersytecki z dziedziny chemii.

Jest dyrektorem ogólnym i artystycznym największego niemieckiego Festiwalu Jazzowego “Enjoy Jazz - International Festival for Jazz and More” w Heidelbergu, którego był również założycielem w roku 1999. Enjoy Jazz (www.enjoyjazz.de) odbywa się każdej jesieni w Mannheim, Heidelbergu i Ludwigshafen i trwa siedem tygodni. W roku 2019 będzie miała miejsce 21-sza odsłona tego festiwalu.

Jako niezależny menadżer kultury, kurator oraz producent, kierował imprezami w takich miejscach jak Heidelberg, Mannheim, Ludwigshafen, Kuala Lumpur, prowincja Yunnan w Chinach oraz Nowy Jork.

Jako przedstawiciel burmistrza Mannheimu jest odpowiedzialny za utworzenie i strategiczny rozwój nowej globalnej sieci “Global Parliament of Mayors” (GPM – Globalnego Parlamentu Burmistrzów), która została powołana we wrześniu 2016 w Hadze (Holandia) i współtworzona w Mannheim. Obecnie GPM jest członkiem Globalnej Grupy Zadaniowej (the Global Taskforce).

W chwili obecnej jest członkiem zespołu ds. wdrożenia i weryfikacji Mannheim Agenda 2030.

Rainer Kern wchodzi w skład grupy reprezentującej Mannheim w projektach ONZ, takich jak HABITAT, World Urban Forum oraz High Level Political Forum (HLPF) w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.

W roku 2007, Rainer Kern był dyrektorem wykonawczym i artystycznym trwających cały rok obchodów czterechsetlecia Mannheimu.

Reprezentując burmistrza Mannheimu był odpowiedzialny za przygotowanie wniosku o tytuł Miasto Muzyki UNESCO, a obecnie – delegowany w grudniu 2014 – jest kierownikiem tego projektu. Jako pełnomocnik Mannheimu był również odpowiedzialny za opracowanie planu rozwoju kulturalnego “Kulturvision 2025” dla  obszaru metropolitalnego Rhein-Neckar.

Był również twórcą festiwalu literackiego w Mannheim "lesen.hören" (słuchanie.czytanie).

Wraz z Charlesem Landry jest twórcą i współkuratorem konferencji "Na granicach dźwięku (At the boundaries of Sound)", która odbyła się po raz pierwszy w październiku 2014 w Mannheim“, a obecnie jest planowana w licznych miastach na całym świecie.

W latach 2014/15 opracował program studiów z zarządzania kulturą dla Uniwersytetu SRH w Heidelbergu, które zostały uruchomione jesienią 2015 r.

Reiner Kern działa głównie w dziedzinie przygotowania i realizacji wydarzeń kulturalnych, polityki miejskiej/kulturalnej oraz sieci międzynarodowych, w obrębie których łączy kulturę i politykę dla zrównoważonego rozwoju miejskiego.

 

 

 

 

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.