NAZWA
PRASA / Materiały prasowe

Zobacz zapowiedź festiwalu

W piątek, 24 września w Sopocie rozpocznie się wielkie święto muzyki jazzowej. W ramach trzydniowego, międzynarodowego festiwalu SOPOT JAZZ FESTIVAL odbędzie się sześć koncertów, w których udział weźmie ponad dwudziestu muzyków z Polski oraz zagranicy. Tegorocznym kuratorem festiwalu ponownie został Marcin Wasilewski.

Przed nami trzy wieczory wypełnione wyselekcjonowaną muzyką jazzową. Sześć koncertów. Ponad dwudziestu artystów w dwóch lokalizacjach (Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot na terenie Opery Leśnej oraz debiut nowej przestrzeni - Grand Pavillion w Hotelu Radisson Blu Hotel, Sopot). Program wydarzenia przygotował Marcin Wasilewski – znany i ceniony na świecie muzyk, a zarazem kurator artystyczny festiwalu.

- „Sopocki festiwal to jazz w swoich najciekawszych odsłonach. W programie mamy m.in. Trio Kuby Więcka, postaci numer jeden najmłodszego pokolenia polskiej sceny jazzowej, kwartet Adama Bałdycha, jednego z najważniejszych skrzypków jazzowych na świecie, zdobywcę prestiżowej nagrody Echo Jazz oraz gości zagranicznych – Trygve Seima, norweskiego muzyka, który zaprezentuje ceniony na świecie album „Helsinki Songs” i francuskiego pianistę z Martyniki – Gregorego Privata z najnowszym albumem „Soley”, czyli mocnym ładunkiem optymizmu, światła i energii” - mówi Marcin Wasilewski.

Jazz pomiędzy gatunkami

Tegoroczna edycja festiwalu to również połączenie jazzu z rejonami soulu i hip-hopu. Dodatkowe brzmienie do klasyki jazzowej wprowadzi między innymi Paulina Przybysz oraz Ania Szarmach, które poprzez swoje wybitne wokale nieustannie poszukują nowych, nieodkrytych przestrzeni muzycznych.

Wyjątkowy finał

W tym roku finał Sopot Jazz Festiwalu odcina się od poszukiwań i różnorodności przewijających się w dotychczasowych występach. To powrót do klasyki i standardów. Finałowy koncert Stanisława Soyki i Trio Arka Skolika to wspomnienie twórczości legendarnego Wojciecha Karolaka, jednego z ojców założycieli jazzu w Polsce.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję usłyszeć największe standardy jazzowe, przedstawiające historię polskiego jazzu oraz osobistą relację Soyki i Karolaka. Ich pierwsze spotkanie miało miejsce ponad 40 lat temu i zaowocowało krążkiem „Blublula”, który jest jednym z najbardziej popularnych polskich albumów jazzowych. To był nie tylko początek wieloletniej współpracy artystów, ale także zdefiniował Soykę jako wokalistę.

 

Program SOPOT JAZZ FESTIVAL 2021

24 września 2021, godzina 20.00 

Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, Opera Leśna

KUBA WIĘCEK TRIO feat. PAULINA PRZYBYSZ

TRYGVE SEIM QUARTET “HELSINKI SONGS”

 

25 września 2021, godzina 20.00 

Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, Opera Leśna

ADAM BAŁDYCH QUARTET

ANIA SZARMACH feat. DAVID “FINGERS” HAYNES “COLORS OF MUSIC”

 

26 września 2021, godzina 20.00 

Grand Pavillion w Hotelu Radisson Blu Hotel, Sopot

GREGORY PRIVAT SOLO & TRIO

STANISŁAW SOYKA & AREK SKOLIK TRIO “REMEMBERING WOJCIECH KAROLAK”

 

SPRZEDAŻ BILETÓW

Bilety na Sopot Jazz Festival dostępne są on-line: https://sopotjazz.interticket.pl/ oraz stacjonarnie w Kasie Opery Leśnej przy ul. Moniuszki 12. Kasa czynna jest codziennie w godzinach 10.00-18.00.

Warto zaznaczyć, iż bilety dostępne będą również w Punktach Informacji Turystycznej SOT przy Placu Zdrojowym 2 oraz przy ul. Dworcowej 4 w Sopocie. Punkty te czynne są codziennie w godzinach 9.00-17.00.

 

Sopot Jazz Festival realizowany jest ze środków finansowych Miasta Sopot, a także ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Organizatorzy festiwalu: Miasto Sopot, Bałtycka Agencja Artystyczna BART, Opera Leśna

Partnerzy: Radisson Blu Hotel Sopot, North.film

Patroni medialni: Jazz Forum, JazzSoul.pl, Jazz Press, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Prestiż Magazyn Trójmiejski, trojmiasto.pl, cojestgrane.pl, WP.PL

 

Więcej informacji: www.sopotjazz.pl oraz w mediach społecznościowych na profilach Sopot Jazz Festival, Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART i Opery Leśnej

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.