NAZWA
Wydarzenia / Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu
Jest festiwal, na który przyjeżdżają najwięksi artyści i najwierniejsi fani muzyki jazzowej. To Sopot Jazz Festival. Ale za nim nastąpi październik i dźwięki muzykirozniosą się po nadmorskim miasteczku, wybrzmieje prolog – koncert Jana Garbarka. Już 29 czerwca 2019 o godz. 20.30 w Operze Leśniej w Sopocie zagra norweski saksofonista, światowej sławy mistrz muzyki klasycznej, ojciec skandynawskiej sceny jazzowej.
Bilety w przedziale 80 zł – 160 zł. już w sprzedaży na bart.sopot.pl.
 
Nikt nie gra na saksofonie w taki sposób jak Jan Garbarek. Jego brzmienie stało się znakiem rozpoznawczym i zyskało inny wymiar niż to, co jest ogólnie nazywamy Jazzem. Niezliczone nagrania płytowe, koncerty w najważniejszych salach koncertowych na całym świecie, wiele lat współpracy z Keithem Jarrettem czy jego bezprecedensowa kooperacja z Hilliard Ensemble sprawiły, że ten
wyjątkowy saksofonista stał się popularny we wszystkich gatunkach muzycznych i krajach.
 
Nigdy nie ułatwiał życia krytykom, którzy muszą znaleźć wygodne etykiety, aby posortować ludzi na kategorie muzyczne. Garbarek wymyka się tym próbom. Jego nagrania znajdziecie w katalogach z napisem jazz, muzyka klasyczna, a nawet pop.
 
Od początku istnienia kultowej wytwórni ECM z Monachium Garbarek był jednym z jej najbardziej popularnych artystów. Podczas koncertu Garbarkowi towarzyszy jego wieloletni współpracownik, pianista Rainer Brüninghaus, basista z Brazylii Yuri Daniel i mistrz perkusji Trilok Gurtu z Indii.
 
„Najlepszym przewodnikiem po kulturalnym dziedzictwie Sopotu, jego historii i współczesności są, odbywające się tutaj festiwale. Z jednej strony nawiązanie do spektakli wagnerowskiego teatru operowego, którego spektakle wystawiano w Operze Leśnej i organizowany przez Polską Orkiestrę Kameralną Sopot festiwal Classic będący prezentacją najwybitniejszych utworów światowej klasyki muzycznej z udziałem sław, solistów, teatrów muzycznych na świecie. Z drugiej strony tradycja jazzowa, którą zapoczątkował w 1956 Krzysztof Komeda organizując Jazz Festival. Dzisiaj godnym kontynuatorem tego festiwalu jest właśnie Sopot Jazz Festival” – mówi wiceprezydent Sopotu Joanna Cichocka-Gula.

Bilety w cenie 160 zł, 120 zł, 80 zł do nabycia:
Punkt Informacji Kultrulny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu 
Kasa Opery Leśnej ul. Moniuszki 12, Sopot oraz w  sprzedaży elektronicznej.

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.