NAZWA
PROGRAM
5 października 2023: Yumi Ito & Szymon Mika, Doružka/Wyleżoł/Ballard

5 października, w dniu otwarcia na scenie kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie wystąpią Doružka/Wyleżoł/Ballard „Andromeda’s Mystery” oraz Yumi Ito & Szymon Mika.

 

Doružka/Wyleżoł/Ballard „Andromeda’s Mystery”

Piotr Wyleżoł zagra na fortepianie i instrumentach klawiszowych, na gitarze Dawid Doružka (Czechy) i amerykański perkusista Jeff Ballard. Zaprezentują oni program z autorskiej płyty Piotra Wyleżoła zatytułowanej „Andromeda’s Mystery”.

 

Yumi Ito & Szymon Mika
Kolejnym artystą, który wystąpi na deskach Sceny Kameralnej będzie duet młodego, utalentowanego, polskiego gitarzysty Szymona Miki wraz z arcyciekawą, szwajcarską wokalistką polsko-japońskiego pochodzenia - Yumi Ito.

6 października 2023: Nik Bärtsch Ronin i Young Power Edition

6 października w Radisson Blu Hotel Sopot wystąpią Nik Bärtsch Ronin i Young Power Edition.

 

Nik Bärtsch Ronin

Pierwszym zespołem piątkowego wieczoru 6 października będzie kwartet o nazwie Ronin szwajcarskiego pianisty, który znalazł oryginalny sposób na połączenie jazzu, funky, psychodelii i muzyki współczesnej, w której równie ważną rolę wiedzie gra świateł.
Nik Bärtsch swoim strojem i postawą życiową nawiązuje do mistrzów sztuk walki, mistrzów zen, spokoju ducha i jej równowagi. Ronin w języku japońskim oznacza człowieka - falę, który, tak jak ona, toczy się tam, dokąd wieje wiatr. Muzyka zespołu oparta jest na nieparzystych motywach rytmiczno- melodycznych, przez które muzycy wprowadzają siebie i słuchaczy w swoisty trans, dając upust kontrolowanej emocji i pewnego rodzaju misterium tworzonego na bazie ciekawych paternów rytmicznych. Będzie to z pewnością bardzo oryginalna i ciekawa propozycja muzyczna.

Skład zespołu:
Nik Bärtsch - pianino
Sha - klarnet basowy, saksofon altowy
Jeremias Keller - bas
Kaspar Rast - perkusja

 

Young Power Edition

Drugim zespołem, który się zaprezentuje będzie słynny w latach 80-tych i 90-tych XX wieku Young Power w nowej odsłonie: New Edition. Nazwa sugeruje nową generację muzyków, którą zebrał pod skrzydła i zawiaduje nią niestrudzony wybitny polski aranżer i flecista jazzowy Krzysztof Popek. Young Power podczas Jazz Jamboree w latach 90-tych. Zespół porywał publiczność swoją energią, dynamiką, różnorodną stylistyką, muzyczną fiestą, jazzowo-rockową transowością i funkowym beat’em. W składzie znajdą się również muzycy z oryginalnego składu jak i młoda krew polskiego jazzu. Będzie to z pewnością uczta dla ucha i ciała.

Skład zespołu:
Krzysztof Popek - flet altowy
Jorgos Skolias - wokal
Włodzimierz KINIOR Kiniorski - saksofon tenorowy
Alek Korecki - saksofon altowy i barytonowy
Marta Wajdzik - saksofon altowy
Przemek Florczak - saksofon tenorowy
Józek Ziut Gralak - trąbka
Cyprian Baszyński - trąbka
Jerzy Małek - trąbka
Bronek Duży - puzon
Adam Lemańczyk - klawisze
Dominik Wania - klawisze
Grzegorz Kapołka - gitara
Marcin Pospieszalski - gitara basowa
Tomas Sanchez - perkusja
Paweł Dobrowolski – perkusja

7 października 2023: Marek Napiórkowski, Raul Midon

W sobotni wieczór 7 października w Radisson Blu Hotel Sopot, w roli liderów, solistów zaprezentują się: renomowany polski gitarzysta Marek Napiórkowski oraz wybitny wokalista i gitarzysta z USA Raul Midon.

 

Hipokamp, bo tak nazywa się projekt Marka Napiórkowskiego, to tytuł jego nowej płyty, nawiązującej do tajemniczego i nie do końca zbadanego obszaru, jakim jest ludzki mózg. Podobnie jest z muzyką z tego albumu, która osadzona w oryginalnym kontekście brzmieniowym, jest spektrum tajemniczych i nieoczywistych barw.
„Hipokamp” to album na granicy gatunków, łączący wyrafinowane improwizacje jazzowe ze światem elektronicznych struktur dźwiękowych, progresywnego rocka, muzyki etno, funky oraz intrygujących dialogów instrumentów perkusyjnych.
Premierowe Trio, oparte na dźwiękach elektrycznej gitary, różnorakich analogowych syntezatorów i stylowo brzmiącej perkusji.

Skład zespołu:
Marek Napiórkowski - gitara
Jan Smoczyński - syntezatory
Paweł Dobrowolski - perkusja
Bartłomiej Miler – perkusja

 

Raul Midón

Wisienką na torcie festiwalu będzie niewątpliwie występ Raula Raul Midóna, wspaniałego wokalisty, gitarzysty, songwritera, producenta i pieśniarza z USA, którego koncerty zapierają dech w piersiach i są ozdobą wielu światowych gatunkowo różnorodnych festiwali. We własnym repertuarze Raul Midon łączy elementy soulu, jazzu, R&B, wykonując muzykę na żywo na najwyższym poziomie. Podczas koncertów dosłownie można usłyszeć trzy instrumenty naraz, gdyż muzyk potrafi jednocześnie grać na gitarze, bongosach i śpiewać imitując różne instrumenty.

Raul Midón ma na swoim koncie wspólne występy bądź brał udział w nagraniach płyt z takimi gwiazdami jak Stevie Wonder, Herbie Hancock, Marcus Miller, Richard Bona, India Arie, Queen Latifah, Snoop Dogg.

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.