NAZWA
AKTUALNOŚCI

Sopot Jazz Festival 2020 

Postanowiliśmy wyjść naprzeciw tendencji odkładania kolejnych wydarzeń lub odwoływania ich ze względów bezpieczeństwa. Potrzebujemy kultury bardziej niż kiedykolwiek. Dlatego tegoroczny Sopot Jazz Festival odbędzie się szybciej niż zwykle, bo już w dniach 28-30 sierpnia. 

Nad programem od kilku tygodni pracuje jeden z najwybitniejszych polskich artystów jazzowych - Marcin Wasilewski. Pełnienie funkcji kuratora tego najstarszego jazzowego festiwalu w Polsce to zawsze duże wyzwanie. W tym roku jest ono szczególne ze względu na koronawirusa. Staram się myśleć o epidemii jako szansie na zrobienie czegoś wyjątkowego - deklaruje Wasielewski. 

Naszą odpowiedzią jest chęć zaprezentowania tego, co najciekawsze w polskim jazzie - mówi Wasilewski i dodaje, że format festiwalu umożliwi nam pokazanie wszystkich niuansów, relacji i powiązań - w tym tych pokoleniowych. To będzie unikalne doświadczenie, na które już dzisiaj warto sobie zarezerwować czas. 

Prezydent Sopotu, Jacek Karnowski podkreśla, że tegoroczna edycja Sopot Jazz Festivalu ma szansę zostać zapamiętana na bardzo długo. Dzięki formule przyjętej przez kuratora mamy również szansę wesprzeć całe polskie środowisko jazzowe” - podkreśla Karnowski. 

Nowy kurator i nowa data to nie koniec zmian, jakie czekają w tym roku publiczność naszego Festiwalu. Salę koncertową zamieniamy na legendarną scenę Opery Leśnej w Sopocie. Spodziewamy się fantastycznych warunków do słuchania festiwalowych koncertów. W tym roku ważna będzie nie tylko akustyka czy atmosfera miejsca, ale także bezpieczeństwo, które daje przestrzeń Opery. Tylko tutaj publiczność będzie mogła zgromadzić się w miarę licznie i przy zachowaniu wszelkich wymagań sanitarnych - zauważa Beata Majka, szefowa Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. 

Bieżących informacji udziela: 
Hanna Marszałek hmarszalek@bart.sopot.pl | +48 58 555 84 17 
Artur Celiński kontakt@dnamiasta.com | 668 172 566

ORGANIZATORZY/PARTNERZY

Polityka cookies

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.